Artykuły str. 7

 • Jedzmy sezonowe warzywa
  Jedzmy sezonowe warzywa
  Jedzmy zdrowo, jedzmy sezonowo. Bo w sezonowych warzywach znajdziemy moc witamin. Świeżo zebrane, niekonserwowane chemicznie, a co najważniejsze polskie, lokalne dostarczą niezbędnych składników odżywczych i bogactwo smaków.
  ... czytaj dalej
 • Miody cz.1 Miody polskie
  Miody cz.1 Miody polskie
  Miody kojarzą się nam z zimową porą, przeziębieniem, ulgą w bólu gardła. Czy zatem warto interesować się nimi latem? A jeśli tak, to jaki miód wybrać? W Polsce, co jak co, ale wybór miodów jest duży. Są miody nektarowe i spadziowe, a wśród nich cała paleta smaków. Nie dajmy tylko wyprzeć  polskich m...
  ... czytaj dalej
 • Co jeść, aby wzmocnić pamięć.
  Co jeść, aby wzmocnić pamięć.
  Co to miałam zrobić… a już wiem ;) napisać co nieco o naszej pamięci. Pamiętać trzeba o wielu rzeczach – o datach, zakupach, obowiązkach. Co zrobić, aby pamięć nas nie zawodziła? Przeczytajcie.
  ... czytaj dalej
 • Soki polecane osobom starszym
  Soki polecane osobom starszym
  Z wiekiem zmieniają się potrzeby organizmu. Coraz częściej i baczniej przyglądamy się swojemu menu, zapominając jednak, że oprócz tego co jemy, liczy się również to co pijemy. Wprowadzając niektóre soki do diety wzmocnimy odporność organizmu, zwalczymy przeziębienia i infekcje, inne mają działanie a...
  ... czytaj dalej
 • BLW – czyli Bobas Lubi Wybór (podstawy)
  BLW – czyli Bobas Lubi Wybór (podstawy)
  Czy nie pięknie byłoby, gdyby maluch nakarmił się sam? Nie, nie trzylatek, nie dwulatek, ale półroczny maluszek. Samoobsługowe dziecko to marzenie niejednej mamy. Jest na to metoda – BLW. Może nie sprawi ona, że dziecko naje się od razu do syta, ale i rodzicom i dziecku da dużo przyjemności i zaba...
  ... czytaj dalej
 • Mleko dla niemowląt – podstawy
  Mleko dla niemowląt – podstawy
  Czasami jest tak, że mama  nie może karmić piersią. Wtedy na ratunek przychodzą mleka modyfikowane, które zastępują pokarm matki.
  ... czytaj dalej
 • Wybieramy kaszkę dla niemowlaka
  Wybieramy kaszkę dla niemowlaka
  Wprowadzanie nowych posiłków w diecie malucha jest jak otwarcie do tej pory zamkniętych wrót do świata smaków. Twoje dziecko do tej pory znało tylko smak mleka, dlatego też ważne, aby do nowości podejść z rozsądkiem i postępować według kilku prostych zasad. Dziś na tapecie kaszki dla niemowląt.
  ... czytaj dalej
 • Naturalne sposoby na bóle menstruacyjne
  Naturalne sposoby na bóle menstruacyjne
  Wiele kobiet co miesiąc boryka się z tym samym problemem. Często mają już od kilku dni przygotowane zapasy środków przeciwbólowych, aby móc jakoś funkcjonować. Mogą jednak sobie pomóc naturalnymi metodami, a część z nich może całkowicie zrezygnuje ze środków bólowych?
  ... czytaj dalej