Naturalne sposoby na bóle menstruacyjne

Naturalne sposoby na bóle menstruacyjne

Naturalne metody walki z bólem nie na wszystkich zadziałają i nie w równym stopniu. Chcemy jednak polecić kilka metod, które poprawią samopoczucie i zmniejszą ból. Bo tak samo jak różne są kobiety, to różne są ich bóle – jedne słabsze, a inne naprawdę nieznośne. Co zatem pomaga?

Napary

Moc płynąca z naparów jest znana od wieków. To ważny element medycyny naturalnej. Na bóle menstruacyjne pomogą:

 1. Herbatka z liści malin – powszechnie uważa się ją za naturalny przyspieszacz porodów, ale podczas menstruacji działa korzystnie na mięśnie macicy, łagodzi bolesne skurcze. Ma również działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a także delikatnie uspokaja. Przygotowanie – zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.
 2. Herbatka z rumianku – działa rozluźniająco na mięśnie, co jest zbawienne przy uciążliwych skurczach, ma właściwości przeciwbólowe. Przy okazji reguluje pracę jelit, która jest czasem zaburzona przy menstruacji. Przygotowanie – zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.
 3. Herbatka z imbiru – dzięki właściwościom rozgrzewającym polecana jest głównie przy przeziębieniach. Imbir jednak jest też sprzymierzeńcem kobiety podczas menstruacji – ma działanie rozkurczające i w efekcie łagodzi ból.

MasażOliwa do masażu

Masaż wykonany samodzielnie lub przez ukochaną osobę może zdziałać cuda. Do wykonania takiego terapeutycznego masażu wystarczy podgrzać kilka łyżeczek oliwy z oliwek. Masowanie można połączyć z aromaterapią i zapalić zapachową świecę lub wykorzystać olejek zapachowy.

Ruch

Ruch to zdrowie nawet w czasie menstruacji. Ale trzeba pamiętać, że w tym okresie wzmożony wysiłek nie jest wskazany. Nikt nie zabrania natomiast długiego spaceru na świeżym powietrzu lub mniej wysiłkowych ćwiczeń jogi.

Wystrzegaj się natomiast w okresie menstruacyjnym picia alkoholu i ciężkostrawnych posiłków. Poza tym umiar i lekka dieta są zawsze godne polecenia :)

źródło: Home Remedies Web, Many Moons, Live Strong

Pin It


Komentarze

 • / piątek, 2021-07-09 00:39
  Najlepszy sposób to ziele angielskie. Rozgryźć 3-4 kuleczki i przez chwilę ssać. Potem połknąć. Można max 10kulek/dzień. Mi to bardzo pomaga. Działa tak jak tabletka przeciwbólowa
 • / poniedziałek, 2021-04-05 04:23
  Olej z wiesiołka
  Herbatka z imbiru
  M.i.n
 • / piątek, 2016-02-26 11:31
  Niestety moje bóle menstruacyjne są czasami tak silne, że zdarza mi się zemdleć. Nie jestem w stanie złagodzić ich naturalnymi sposobami, a muszę funkcjonować normalnie, więc dla mnie najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wzięcie pyralginy, która szybko sobie radzi z bólem
 • / wtorek, 2012-07-31 13:04
  Faktycznie, czasem tabletki to jedyny ratunek, ale taka herbatka z rumianku złagodzi mniejsze bóle. Naturalne sposoby mogą też spowodować, że zamiast dwóch tabletek przeciwbólowych weźmiemy tylko jedną :)
 • / wtorek, 2012-07-31 01:48
  ja kiedyś miałam i nic mi nie pomagało… Bóle, sensacje i te sprawy, później jakoś mi przeszło
 • / poniedziałek, 2012-07-30 15:28
  a mi niestety tylko tabletki są w stanie pomoc…chociaż i tak nie zawsze…