Ekoj.pl certyfikowany eko sklep!

Ekoj.pl certyfikowany eko sklep!

Certyfikat ekologiczny gwarancją eko jakości

Miło nam się pochwalić, że jako sklep zostaliśmy również objęci certyfikacją ekologiczną. Ale nie poprzestaliśmy tylko na tym. Nasz certyfikat obejmuje również przygotowanie (konfekcję) produktów ekologicznych. To oznacza, że już wkrótce na etykietkach niektórych warzyw i owoców znajdziesz nasze dane obok logo euroliścia i numeru certyfikatu.

Jak sprawdzić ważność certyfikatu ekologicznego?

Od początku naszego sklepu jesteśmy wierni idei transparentności i nie ukrywamy naszych dostawców zapewniając wgląd w ich aktualne certyfikaty na stronach naszego sklepu. Od zeszłego roku sprawdzanie eko certyfikatów jest znacznie prostsze, ponieważ wszystkie znajdują się w ujednoliconej bazie systemu TRACES pod adresem>>

Nasz certyfikat znajdziesz tutaj: https://webgate.ec.europa.eu/tracesnt/directory/publication/organic-operator/PL-EKO-07.616-0024883.2024.001.pdf

lub po wpisaniu Ekoj.pl w wyszukiwarce systemu Traces :)

A co daje to, że sklep ma certyfikat ekologiczny?

Dla Ciebie jest to informacja, że od producenta (produkującego ekologicznie) aż do Twojej kuchni droga produktu jest identyfikowalna i zgodna z normami rolnictwa ekologicznego. Kontroli zewnętrznej jednostki certyfikacyjnej poddane jest każde ogniwo w łańcuchu dystrybucji. My jako sklep musimy szczegółowo prowadzić kontrolę certyfikatów naszych dostawców, ich aktualność, prowadzić dokładny bilans zakupów i sprzedaży. Jednostka certyfikacyjna ma dostęp do całości dokumentacji i wszystkich pomieszczeń sklepu. Słowem do wszystkiego, czego potrzebuje aby przeprowadzić kontrolę (zapowiedzianą i niezapowiedzianą).

Certyfikat eko to obecnie najlepszy i najpewniejszy sposób na sprawdzenie ekologiczności produktu. Tego czy był uprawiany naturalnie, bez chemii, bez pestycydów. 

Kupuj w zaufanych, certyfikowanych eko sklepach! Sprawdzaj aktualność certyfikatów i nie kupuj tam, gdzie sklep nie chce ujawnić pochodzenia produktu :) #wybierzBIO !!!


Pin It


Komentarze